Q&A „Gdzie sesja?”

Często zadajecie jedno z najtrudniejszych pytań, otóż gdzie jest sesja? Moja odpowiedź to: wszystko zależy. Od? Już spieszę z odpowiedzią. 

Po pierwsze od pory roku. Sesje w porach wiosna-jesień staram się wykonywać, o ile to możliwe, w plenerze. Dlatego, że naturalne tło jest dużo ładniejsze od białych, czarnych czy kolorowych teł. Oczywiście pory dnia wtedy są mocno ograniczone, ze względu na światło, ale nieporównywalnie lepsze. Jeśli chodzi o wybór pleneru, to zależy jakiej sesji oczekujecie. Staram się jak najczęściej odwiedzać różne miejsca w poszukiwaniu ładnych miejsc. Nie da się jednak ukryć, że bardzo dużej ilości pięknych miejsc jeszcze nie znam, które możecie znać wy. Zależy to od stylu, w którym wy czujecie się najlepiej. Do wianków i zwiewnych sukienek nie pasuje za bardzo miejski styl poznańskiego Rynku. Miejsce jest dobierane indywidualnie do każdego z osobna. Kiedyś widziałam zdjęcie z porównaniem tego samego miejsca przez fotografa i każda inną osobę 🙂 to była ścieżka pomiędzy drzewami, a blokiem mieszkalnym. Domyślacie się pewnie jak to wyglądało? Naprawdę o ładne miejsce, nie jest trudno. Wystarczy zielona łąka, a ile możliwości. Zatem pamiętajcie, miejsce przyrodnicze wybieramy razem po konsultacji. Dojazd powyżej 30 km jest pokrywany przez Was, wg stawki na umowie.

Niestety obecnie bardzo dużo miejsc, takich jak zamknięte parki, pałace, pola lawendowe pobierają opłaty za wykonanie zdjęć profesjonalnych. W tym wypadku koszt pokrywa zamawiający. Chyba, że umowa stanowi inaczej. Dlatego każdorazowo miejsce jest przeze mnie sprawdzane, czy opłata jest wymagana.

Jeżeli pogoda nie pozwala na wykonanie zdjęć, to wtedy ustalamy możliwość wejścia do studia. I wbrew pozorom, tak mogę wykonać dla Was sesję w studio. Ceny w pakietach zawierają tę opcję. Zwłaszcza teraz, kiedy pogoda jest naprawdę poniżej krytyki. Gdzie jest studio? Otóż, do tej pory korzystałam ze studia na ul. Fredry w Poznaniu, nastąpiła jednak zmiana i teraz przeniesiono je na ul. Jeżycką. Mam też możliwość wykonania zdjęć na Antoninku, jeżeli centrum Poznania to dla Was za daleko. Nad własnym studiem cały czas pracuję 🙂 Jak już będzie na pewno się dowiecie.

I ostatnia kwestia, w przypadku sesji noworodkowych i niemowlęcych, sesja typu lifestylowa jest możliwa u Was w domu, jeżeli wyrazicie taką ochotę. Będzie mi bardzo miło upamiętnić ten czas pierwszych wspólnych chwil razem w bezpiecznym dla Was i dziecka miejscu.

Dziś dużo treści, mam nadzieję, że przebrnęliście. Poniżej kilka zdjęć poglądowych miejsc, w których byłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *